DiziMOM Yardım – Hakkında

DiziMOM hakkında;

DiziMOM, ülkemizde sadece dizi izle sloganımızla yola çıkan, dizi izlemeyi ve takip etmeyi seven geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda güncel yerli dizileri tv kanalında başladığı andan itibaren anlık part part şeklinde ekleriz, ardından tek parça olarak ekleriz. Güncel devam eden dizilerin yanında ayrıca eski final yapmış yerli, yabancı, kore, hint ve anime türlerinde çok geniş bir dizi arşivine sahip olan online dizi izleme sitesidir.

Sevdiğim diziyi favorilerime nasıl eklerim?

 1. Üst menüde ki “Arşiv” sekmesinden ilgili diziyi bularak dizi sayfasına girdiğinizde sağ üst köşede “Favori Ekle” butonu bulunur.
 2. Üst menüdeki “Arama motoru” bölümüne ilgili dizi adını yazarak dizi sayfasına girdiğinizde sağ üst köşede “Favori Ekle” butonu bulunur.
 3. Dizi izleme sayfasına girdiğinizde videonun sağında dizi sayfasına gidin linki bulunur. O linke tıkladığınızda ilgili dizinin sayfasına ulaşarak “Favorilere Ekle” butonunu kolayca kullanabilirsiniz.

Bölüm izleme sayfasında video üzerindeki işlevsel butonların kullanımı.

 1. İlgili dizinin bölüm sayfasında video üzerinde bulunan “İzledim” butonuna tıklarsanız eğer profil sayfanızda takip ettiğiniz dizinin hangi bölümlerini izlediğinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 2. İlgili dizinin bölüm sayfasında video üzerinde bulunan “Sonra İzle” butonuna tıklarsanız eğer profil sayfanızda takip ettiğiniz dizinin hangi bölümlerini daha sonra izleyeceğinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

DiziMOM’a yorum gönderirken dikkat edilmesi gereken kurallar:

 1. Küfür, hakaret, ırkçılık, inançlara saldırı, nefret söylemi vb. içeren yorumlar kesinlikle yasaktır. Siteden uzaklaştırılma sebebidir.
 2. İmla kurallarına uymayan, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmadan silinecektir.
 3. DiziMOM yönetimine hakaret etmek, ücretli hizmet alıyormuş gibi emir kipleri kullanmak siteden uzaklaştırılma sebebidir.
 4. Yeni bölüm nerede kaldı? Ne zaman yayınlanacak vb. gibi yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Sitemize eklenen diziler ekibimiz tarafından çevrilmemektedir.
  • Türkçe çevirinin yapılabilmesi için İngilizce altyazı kaynağının yayınlanması gereklidir. Bunun da zamanı hiçbir zaman belli değildir.
 5. İzlediğiniz bölümlerle ilgili spoiler içeren yorum yazıyorsanız spoiler butonunu kullanmak zorunludur. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmadan silinecektir.

DiziMOM’da olmayan diziler hakkında;

Eğer popüler bir dizi Dizimom’da yok ise bunun tek nedeni “Telif Hakları Uyarısı” ‘dır ve o dizi/diziler tekrar eklenmemek üzere sitemizden tamamıyla kaldırılmıştır. Mail veya site üzerinden bir diziye yorum atarak “bu dizi sitenizde neden yok ?” “bu dizi neden eklenmedi” gibi yorumlar cevaplanmaksızın silinecektir.
Lütfen x y z siteleri, sitemiz ile kıyas yaparak orası eklemiş siz neden eklemiyorsunuz? vb. gibi sorular yöneltmeyiniz. Bahsi geçen sitelerin Dizimom’un popülaritesinin/bilinirliğinin 100’de 1’i kadar olmadığını söylememize gerek olduğunu düşünmüyoruz.

Dizimom’dan kaldırılan diziler;

  • The Mandalorian
  • House of the Dragon
  • The Punisher
  • Kırgın Çiçekler
  • Star Wars: The Bad Batch
  • WandaVision
  • The Falcon and the Winter Soldier
  • Loki
  • What If
  • Hawkeye
  • Moon Knight

Yukarı da açıklanan bilgiler dışında bize iletmek istediğiniz (dizi isteği vb.) bir şey varsa [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Önemle bilmenizi isteriz ki istek yapılan her dizinin eklenmesi mümkün değildir. Bir dizinin eklenebilmesi için öncelikle genel altyazı sitelerinde ingilizce altyazı dosyası bulunması gerekmektedir. Yeni başlayacak popüler bir diziyi merak ediyorsanız içiniz rahat olsun o bizde 😉

Tüm DiziMOM kullanıcılarına keyifle iyi seyirler dileriz. Bizden ayrılmayın ve sitemizi tarayıcınızın sık kullanılanlar bölümüne eklemeyi unutmayınız.